وبلاگ شخصی آموزش IOT

مهران مظهر

توسعه دهنده نرم افزار
وبلاگ شخصی آموزش IOT

محمد مهدی محمدپور

توسعه دهنده سخت افزار

پلتفرم اینترنت اشیا چیست ؟به زبان ساده هدف تمامی دستگاه های اینترنت اشیا متصل شدن به دیگر دستگاه های اینترنت اشیا و نرم افزار هایی برای مصرف کنندگان برای انقال اطلاعات به وسیله ی پرتکل های اینترنتی می باشد .
دستیابی به این هدف و در واقع ارتباط بین دستگا های IOT ، سنسور ها  و نرم افزار های اینترنت اشیا از طریق پلتفرم های iot تامین می شود .

به عنوان مثال محیطی  را تصور کنید که در آن صد ها  سنسور هر یک اطلاعاتی از محیط پیرامون ما را دریافت میکنند.
مدیریت این حجمه از اطلاعات بر عهده ی پلتفرم های اینترنت اشیا می باشد که این اطلاعات را برای ما قابل فهم و نتیجه گیری باشد .

با توجه به امکاناتی که پلتفرم های اینترنت اشیا در اختیار ما قرار میدهند امروزه بسیاری از استارتاپ ها و شرکت ها به دنبال توسعه و ارائه ی پلتفرم های خود هستند که در این مسیر غول های بزرگ تلکنوژی مثل آمازون ، مایکروسافت ، گوگل در صدر این لیست قرار گرفته اند .
در ادامه سعی داریم به بررسی بیشتر پلتفرم های اینترنت اشیا و مزایای و معایب هر کدام از آن ها بپردازیم .

نکته ی قابل توجه که در مورد استفاده از  پلتفرم های اینترنت اشیا در ایران این می باشد  که با توجه به تحریم هایی که کشور ما شده است بسیاری از این پلتفرم ها قابل استفاده نیستند و همچین در دیگر موارد باید پرداخت ارزی از طریق کارت های بین المللی (مسترکارت ، ویزا کارت و ...) داشته باشید تا بتوانید سرویس هایی را دریافت کنید .
اگر تجربه ی استفاده از  پلتفرمی و مزایا و معایب ان و همچنین محدودیت های  آن ها در ایران داشته اید خوش حال میشویم با ما در میان بذارید تا در ادامه برای همه به اشتراک بگذاریم .
نوشته شده توسط مهران مظهر

اگر در مورد این نوشته سوال یا ابهامی وجود دارد میتوانید به ایمیل من ارسال کنید. البته در این مورد باید کمی صبور باشید. در آینده بخش نظرات اضافه خواهد شد.