وبلاگ شخصی آموزش IOT

مهران مظهر

توسعه دهنده نرم افزار
وبلاگ شخصی آموزش IOT

محمد مهدی محمدپور

توسعه دهنده سخت افزار

خانه هوشمند چیست ؟
به کــــــارگیری امـــکاناتی که خـــــانه را در اصطالح هوشمند (Smart) می‌کند، همواره یکی از مواردی بوده است که بشر توجه زیادی به آن داشته است.
 خانه هوشمند به خانه ای گفته میشود که ساکنین آن، بتوانند تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی خانه خود را از راه دور و نزدیک تنظیم و کنترل کنند و نیز بتوانند برنامه های مختلف و سناریوهای متنوعی را برای آن تجهیزات تعریف و اجرا نمایند.
خانۀ هوشمند باعث میشود بتوان کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام داد. کارهایی مانند تنظیم تهویه، روشن وخاموش کردن لامپ ها مطابق زمانبندی.
 بنابراین یکسری کارها در ساعات خاصی از شبانه روز به صورت خودکار انجامخواهد شد.خانه های هوشمند بهره وری از انرژی را نیز افزایش میدهند. برای مثال می توان ترموستات هوشمند را طوری تنظیم کرد که خانه چقدر گرم یا سرد باشد و لذا دما را به طور خودکار تنظیم کرد. همچنین وقتی کسی در خانه نباشد این ترموستات به حالت »راه دور« رفته و با تنظیم دمای خانه، مبلغ قبض های استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی کمتر خواهد شد.

نوشته شده توسط مهران مظهر

اگر در مورد این نوشته سوال یا ابهامی وجود دارد میتوانید به ایمیل من ارسال کنید. البته در این مورد باید کمی صبور باشید. در آینده بخش نظرات اضافه خواهد شد.

ممکن است به نوشته های زیر هم علاقمند باشید